Blog

Jesteś tutaj: Blog

Jak działa fala uderzeniowa?

Lipiec 11, 2022

Zabieg falą uderzeniową ma szerokie zastosowanie. Korzysta się z niego w medycynie estetycznej, sportowej, rehabilitacyjnej oraz w urologii. Głównym celem terapii jest pozbycie się lub zminimalizowanie bólu. Skuteczność w zmniejszaniu bólu odczuwa ok. 85% pacjentów. Fala uderzeniowa w niektórych przypadkach może pomóc w uniknięciu poważniejszych zabiegów.

Więcej

Jak leczyć tężyczkę powstałą w ciąży?

Maj 24, 2022

Tężyczka jest zespołem objawów chorobowych. Występuje w formie jawnej i utajonej. Jest to schorzenie występujące najczęściej u młodych dorosłych. Sprzyja mu stres i życie w napięciu. Z tego powodu jest częstym problemem, z którym zmagają się kobiety w wieku reprodukcyjnym. Tężyczka charakteryzuje się mrowieniem i skurczami mięśni. W formie utajonej jej objawy są niecharakterystyczne.

Więcej

Jakimi metodami można leczyć tężyczkę?

Marzec 9, 2022

Nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji. Główne problemy, których jest przyczyną to trudności w codziennym funkcjonowaniu, arytmia serca, niedotlenienie mózgu, hiperwentylacja, a w skrajnych przypadkach także zamknięcie się krtani, powodujące problemy z oddychaniem, a w konsekwencji nawet śmierć. Do jakiej choroby odnosi się powyższy opis? Chodzi oczywiście o tężyczkę. Chociaż schorzenie to nie jest tak znane, osoby, które się z nim zmagają na pewno z łatwością rozpoznały swojego wroga. Co warto wiedzieć o tężyczce? I jakie metody są pomocne w walce o zdrowie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej

Jak można zapobiec osteoporozie?

Wrzesień 14, 2021

Osteoporoza jest chorobą, która dotyka głównie osoby w starszym wieku. W jej przebiegu zmniejsza się gęstość mineralna kości, przez co zaburzona jest ich struktura. Kości o mniejszej gęstości stają się kruche i bardziej podatne na złamania, gorzej się zrastają. Złamania dotyczą najczęściej kości przedramienia, kości udowej i kręgosłupa. Odpowiednie działanie jest w stanie uchronić nas przed szkodliwymi skutkami tej choroby.

Więcej

Krioterapia miejscowa

Sierpień 27, 2021

Leczenie wielu schorzeń jest możliwe dzięki wykorzystaniu niskich temperatur. Dzieje się tak, ponieważ zimno to jeden z najsilniejszych środków przeciwzapalnych. Mowa tutaj przede wszystkim o krioterapii miejscowej, czyli jednej z najstarszych metod fizykoterapii. Dzięki takiej metodzie leczenia można nie tylko obniżyć temperaturę skóry, ale również tkanek, które są głębiej położone. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, czym jest krioterapia miejscowa, kiedy należy ją przeprowadzać oraz jakie efekty można dzięki niej uzyskać.

Więcej

Jakie są grupy ryzyka osteoporozy?

Lipiec 2, 2021

Osteoporoza jest jedną z chorób układu szkieletowego. Polega na zmniejszeniu gęstości kości i zaburzeniach w spójności tkanek. Dla osób, które na nią cierpią, w praktyce oznacza to, że ich kości stają się podatne na złamania, nawet w przypadku stosunkowo niewielkich obciążeń. Osteoporoza jest niebezpieczną chorobą przede wszystkim dlatego, że nie daje objawów, a dotyka głównie kobiet będących w wieku postmenopauzalnym, choć zdarza się również u mężczyzn. Jakie są grupy ryzyka osteoporozy i kiedy warto wykonać badania?

Więcej