LINOSEKCJA - bezoperacyjny zabieg na cieśń nadgarstka

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / LINOSEKCJA - bezoperacyjny zabieg na cieśń nadgarstka

LINOSEKCJA

Najnowocześniejsza, najskuteczniejsza oraz małoinwazyjna metoda zabiegu na cieśń nadgarstka. Polega na ona na połączeniu hydrodekompresji czyli odblokowaniu nerwu za pomocą płynu wtłoczonego do kanału nadgarstka oraz przecięciu troczka w nadgarstku(więzadło poprzeczne) BEZ UDZIAŁU SKALPELA! Przecięcie troczka odbywa się wewnątrz dłoni za pomocą specjalnej nici bez naruszenia powłoki skóry. Całość procedury jest monitorowana w czasie rzeczywistym dedykowanym aparatem USG oraz protokołem stworzonym na potrzeby zabiegu.

 

Bezoperacyjny zabieg na cieśń nadgarstka

Dla kogo, dlaczego LINOSEKCJA?

Jak wiadomo pierwszą metodą rozwiązania problemu cieśni nadgarstka jest inwazyjna metoda z użyciem skalpela. Według intencji i zasadności, uwolnienie nerwu tą metodą powinno pomóc, jednak w wielu przypadkach nie następuje poprawa a czasami pojawia się pogorszenie dolegliwości. Operacja cieśni nadgarstka niesie ze sobą ryzyko powstania blizny pooperacyjnej – nawet przy dobrze wykonanej operacji. Blizna bardzo często wytwarza się u osób ze skłonnościami do bliznowacenia oraz dodatkowymi schorzeniami typu cukrzyca, problemy z tarczycą  oraz inne. Po wytworzeniu takiej blizny następuje bardzo szybki nawrót dolegliwości, a często pogorszenie stanu dolegliwości sprzed operacji – następnie wymagana jest kolejna operacja, która ma na celu zlikwidowanie bliznowca(zabieg taki może być kilkukrotnie wymagany do uzyskania poprawy…)

Z pomocą przyszła Hydrodekompresja – czyli nieoperacyjny zabieg na cieśń nadgarstka – link do HYDRODEKOMPRESJI. Metoda okazała się bardzo skuteczna ( 85% skuteczności) - (wykonana odpowiednią techniką!).

Problem nawrotowości zespołu cieśni nadgarstka, spowodowłał wdrożenie udoskonalenia metody hydrodekompresji czyli - LINOSEKCJA. Odsetek ponownego wykonania hydrodekompresji pojawiał się u niektórych osób, które wykonują na co dzień BARDZO ciężką pracę fizyczną oraz u osób które mają predyspozycje do nawrotu cieśni nadgarstka.

 

 Zabieg na cieśń nadgarstka bez operacji

Animacja przedstawiająca procedurę wykonania LINODEKOMPRESJI

 

LINOSEKCJA

 

Małoinwazyjna metoda polegająca na przecięciu uciskającego więzadła za pomocą nici wewnątrz dłoni. Procedura pozwala zaoszczędzić przecięcie skóry pacjenta dzięki czemu po zabiegu blizna pooperacyjna nie ma prawa się wytworzyć. Likwidowany jest w ten sposób główny powód nawrotu choroby.

Procedura linosekcji poprzedzona jest hydrodekommpresją aby zabieg cięcia nicią był w 100% bezpieczny i skuteczny. Po zabiegu zostają tylko dwa malutkie ślady po wkłuciu igły.

 

 

 

 

Istotne aspekty wykonania zabiegu nieinwazyjnego cieśni nadgarskta – Linosekcja:

- brak komplikacji po zabiegu – metoda w 100% bezpieczna

-brak blizny pooperacyjnej – brak możliwości nawrotu choroby ze względu na bliznę.

- krótki czas rekonwalescencji po zabiegu 3-4 dni

- brak komplikacji po zabiegu u osób ze schorzeniami dodatkowymi jak cukrzyca, tarczyca(ciężko gojące się blizny).

- w przypadku osób biorących   leki przeciwkrzepliwe – brak potzeby odstawiania leków na czas zabiegu

 

 Bezinwazyjne leczenie cieśni nadgarstka

Rekonwalescjencja oraz rehabilitacjia

Czas rekonwalescencji jest bardzo skrócony. Wynosi on maksymalnie około 4-5 dni .

Zaraz po wykonanym zabiegu linosekcji przez nasz zespół, kierujemy Państwa do naszego gabinetu rehabilitacji, gdzie otrzymacie wszelkie wskazówki i zalecenia odnośnie dalszego postępowania.

 

 

W razie pytań pozostajemy do dyskopzycji

 

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

Gdańsk Ul. Grunwaldzka 303E

tel: 570-400-665

tel: 570-040-055

tel :  58 558 81 39

www.dobradiagnostyka.com.pl/

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

 

 

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka