Przewodnictwo nerwowe Gdańsk - badanie EMG wykonujemy w naszych gabinetach w Gdańsku

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / Przewodnictwo nerwowe

Przewodnictwo nerwowe Gdynia - badanie EMG wykonujemy w naszych gabinetach w Gdyni

Czym jest i jak bada się przewodnictwo nerwowe?

Organizm człowieka to bardzo skomplikowany mechanizm złożony z wielu organów, które mają na siebie ogromny wpływ. Jeśli jedna z części ciała szwankuje, inne także odczuwają trudności i stają się obciążone ponad swoje możliwości. Jednym z najważniejszych układów w naszym organizmie jest układ nerwowy, który decyduje o naszym sprawnym funkcjonowaniu.

W naszym artykule odpowiemy na ciekawe pytanie: czym jest przewodnictwo nerwowe? Zastanowimy się też, w jaki sposób można je zbadać i jakie metody są w tym celu wykorzystywane.

Przewodnictwo nerwowe - czym jest?

Nasz organizm jest zbudowany we wspaniały sposób. Występujące w nim komórki nerwowe, mają za zadanie przewodzenie impulsów nerwowych, w których zawarta jest "informacja" zależna od rodzaju włókna i lokalizacji komórki. Gdy na drodze impulsu nie pojawia się żadne zakłócenie, nasz układ nerwowy działa sprawnie, a my możemy funkcjonować na najwyższym poziomie.

Niestety, zdarza się, że dobre funkcjonowanie zostaje zaburzone, co określane jest mianem zakłóceń w przewodnictwie nerwowym. W grę wchodzą m.in. problemy dotyczące czynności elektrycznej nerwów, które mogą świadczyć o uszkodzeniu w budowie neuronu, a także o niewłaściwym funkcjonowaniu komórek nerwowych. Aby sprawdzić, czy nasz organizm rzeczywiście zmaga się z jakimś problemem, konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnego badania.

Nowoczesne metody badania - co warto wiedzieć?

Badanie, o którym warto wspomnieć to przede wszystkim badanie elektromiograficzne (EMG), które polega na zarejestrowaniu czynności elektrycznej i przewodnictwa nerwowego w mięśniach. Metoda ta pozwala sprawdzić zarówno poszczególne mięśnie, jak i całościowe przewodnictwo nerwowe w naszym organizmie. Wyniki pozwalają zdiagnozować szereg chorób neurologicznych i schorzeń układu mięśniowego. Dają także wgląd w lokalizację zmian patologicznych, ich charakter oraz dynamikę choroby.

EMG jest wykorzystywane w diagnostyce chorób takich jak m.in.:

  • podejrzenie tężyczki,
  • ocena stanu mięśni po urazie,
  • zaniki mięśni o nieznanej przyczynie,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • uszkodzenie nerwu strzałkowego,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • uszkodzenie korzeni nerwowych podczas dyskopatii,
  • uszkodzenie nerwu twarzowego,
  • zespół kanału łokciowego.

Badanie elektromiograficzne jest całkowicie bezbolesne. Polega ono na pobudzeniu przez elektrodę czynności nerwu, a następnie na odbiorze odpowiedzi przez drugą elektrodę. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej aparatury możliwe jest zmierzenie wysokości amplitudy odpowiedzi i czasu, po jakim się ona pojawiła.

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

2 piętro, gab. Nr 214

Gdańsk Aleja Grunwaldzka 303 E

Warszawa ul. Żeromskiego 55/67

(placówka Znajoma klinika)

tel: 570-040-055

tel : 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

www.dobradiagnostyka.com.pl

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka