Chiropraktyka - Gdynia

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / Chiropraktyka

Nasza poradnia medyczna Dobra Diagnostyka z siedzibą w Warszawie, Gdańsku i Gdyni świadczy na rzecz pacjentów usługi z zakresu leczenia kręgosłupa. W ramach oferowanego chorym wsparcia podejmujemy się przeprowadzania zabiegów chiropraktyki, zwanej też niekiedy terapią manualną. Wspomnianej formie kuracji poddajemy głównie osoby borykające się z różnorodnymi problemami z układem mięśniowo-szkieletowym. W szczególności dotyczy to mężczyzn, kobiet i dzieci zmagających się z uporczywymi, często nawracającymi bólami głowy, szyi, karku, ramion, a także pleców. Omawiane czynności lecznicze mogą pomóc pacjentom w zniwelowaniu lub złagodzeniu wymienionych dolegliwości. Ustawienie kręgów w odpowiedniej pozycji przypuszczalnie sprzyja całkowitemu bądź częściowemu przywróceniu sprawności aparatu ruchowego. Ponadto prawdopodobnie przyczynia się także w pewnym stopniu do wyeliminowania takich schorzeń, jak dyskopatia czy rwa kulszowa. Niekiedy chiropraktyka może okazać się przydatna przy leczeniu bólów i zawrotów głowy oraz zwyrodnień kręgosłupa.

Chiropraktyka – diagnoza i leczenie krok po kroku

Terapia manualna to wieloetapowy proces, na który składa się kilka elementów. Najpierw wykonujemy standardowe badania diagnostyczne szkieletu pacjenta w różnych pozycjach ciała. Szczególną uwagę zwracamy przy tym na położenie kręgów w szkielecie, jak również na długość kończyn oraz napięcie mięśni. W razie potrzeby wykonujemy prześwietlenie przy użyciu aparatu RTG albo USG. Po zidentyfikowaniu określonego problemu przystępujemy do leczenia danej osoby za pomocą chiropraktyki. Rodzaj zastosowanych zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb chorego oraz jego wieku i sylwetki. W ramach wdrożonej kuracji udzielamy także pacjentom praktycznych wskazówek dotyczących, np. diety czy dopuszczalnych w danym przypadku form aktywności fizycznej. Zatrudnieni w naszej przychodni lekarze zajmujący się chiropraktyką na życzenie swoich podopiecznych podejmują się także opracowania indywidualnego harmonogramu ćwiczeń gimnastycznych.

Poradnia Dobra Diagnostyka – godziny pracy

Założona przez nas poradnia medyczna otwarta jest zarówno rano, jak i po południu. Pozostajemy do dyspozycji chorych także pod podanymi na stronie internetowej numerami telefonów. Poszczególne osoby zainteresowane uczestnictwem w terapii manualnej umawiamy na konkretny termin oraz godzinę. Dotyczy to również takich kuracji, jak prowadzona przez lekarzy z Warszawy, Gdańska i Gdyni chiropraktyka. Za zabiegi można zapłacić gotówką.

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

2 piętro, gab. Nr 214

Gdańsk Aleja Grunwaldzka 303 E

Warszawa ul. Żeromskiego 55/67

(placówka Znajoma klinika)

tel: 570-040-055

tel : 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

www.dobradiagnostyka.com.pl

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka