Masaż kręgosłupa

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / Masaż kręgosłupa

Masaż kręgosłupa Gdynia

W naszej przychodni Dobra Diagnostyka mającej swoją siedzibę w Warszawie, Gdańsku i Gdyni przeprowadzamy zabiegi masażu kręgosłupa. Czynność polegająca na tarciu skóry ludzkimi rękoma oraz odkształcaniu tkanek miękkich jest jedną z metod wspomagania leczenia rozmaitych problemów zdrowotnych. Tego typu działania mogą pomóc pacjentom w zmniejszeniu lub całkowitym wyeliminowaniu dolegliwości bólowych pleców spowodowanych np. dyskopatią, rwą kulszową albo siedzącym trybem życia. Prawdopodobnie przyczyniają się również do rozluźnienia i uelastycznienia napiętych mięśni oraz redukcji stresu. Zabiegom masującym często poddajemy osoby ze zdiagnozowanymi chorobami serca i układu krążenia. Niewykluczone bowiem, że w przypadku przynajmniej niektórych pacjentów borykających się z tego rodzaju schorzeniami zwiększają przepływ krwi oraz powodują obniżenie jej ciśnienia.

Ponadto przypuszcza się, że regularnie wykonywany masaż kręgosłupa sprzyja poprawie przemiany materii poprzez usprawnienie procesu usuwania toksyn, a także dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała. Systematyczne masowanie skóry przez fizjoterapeutów może także wpływać dobroczynnie na jej kondycję.

Jak przebiega masaż kręgosłupa?

Istnieje wiele różnych technik masażu kręgosłupa. Najczęściej tego typu zabiegi rozpoczynamy głaskaniem, wykonywanym ze stałą siłą za pomocą opuszków palców albo zaciśniętej pięści. Następnie przechodzimy do rozcierania i ugniatania ciała, chwytając mocno i uciskając tkanki miękkie odciągnięte uprzednio od kości. Potem oklepujemy skórę kantem dłoni, a w dalszej kolejności poddajemy poszczególne partie pleców wałkowaniu. Trwający kilkadziesiąt minut zabieg zazwyczaj kończy się ponownym głaskaniem.

W trakcie masażu kręgosłupa nasi fizjoterapeuci często korzystają z rozmaitych dodatkowych przyrządów. Wśród nich można wymienić choćby specjalne bicze, kamienie albo bańki. Podczas masowania odcinka lędźwiowego stosujemy także różnorodne maty oraz pasy i stymulatory elektryczne.

Masaże kręgosłupa – cena i termin zabiegu

W większości przypadków cena za masaż kręgosłupa przeprowadzany w przychodni Dobra Diagnostyka z Gdyni, Warszawy albo Gdańska ustalana jest indywidualnie z każdym pacjentem. Na wysokość tej kwoty wpływ ma przede wszystkim technika masowania, czas jego trwania, a także rodzaj dolegliwości. Preferujemy płatności gotówkowe.

Na zabieg można zapisać się telefonicznie, dzwoniąc pod jeden z podanych na stronie internetowej numerów. Umawiamy się zawsze na konkretny termin oraz określoną godzinę.

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

2 piętro, gab. Nr 214

Gdańsk Aleja Grunwaldzka 303 E

Warszawa ul. Żeromskiego 55/67

(placówka Znajoma klinika)

tel: 570-040-055

tel : 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

www.dobradiagnostyka.com.pl

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka