Leczenie kręgosłupa - Gdańsk

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / Blokada Kręgosłupa

Rejestracja na badanie:

tel: 570-040-055

tel: 58-558-81-39

BLOKADA KRĘGOSŁUPA LECZENIE BEZ OPERACJI

BÓL KRĘGOSŁUPA – RWA UDOWA – RWA KULSZOWA – DYSKOPATIA

Blokada kręgosłupa – jest to nieinwazyjny zabieg polegający na podaniu środka przeciwzapalnego do kanału kręgowego w celu zmniejszenia obrzęku spowodowanego uciskiem w okolicy kręgosłupa lędźwiowego – a tym samym natychmiastową ulgę w dolegliwościach oraz poprawę ruchomości kręgosłupa.. Lek przeciw zapalny jest podawany zewnątrz-oponowo. Sam zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ wykonujemy go pod kontrolą dedykowanego aparatu USG, który posiadamy w naszym zapleczu diagnostycznym w Gdyni.

Do zabiegu używany igieł najwyższej jakości – 100% widoczność igły pod sondą USG.

Ból kręgosłupa:

Rozróżniamy najczęściej 2 rodzaje bólu kręgosłupa:

1. Bóle spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. W zmienionym strukturalnie kręgosłupie dochodzi do tarć między kręgami co powoduje miejscowe bolesne dolegliwości.

2. Drugiem rodzajem jest ból lędźwi, często połączony z promieniowaniem do kończyny dolnej. W tym przypadku dyskopatia czyli przysłowiowe „wypadnięcie dysku” powoduje ucisk na korzenie nerwowe w wyniku czego następuje ból oraz drętwienie nogi.

W obu przypadkach pomimo samego bólu, drętwienia i mrowienia kończyn następuje trudność w ruchomości kręgosłupa.

Wskazania do Blokady Kręgosłupa Lędźwiowego:

- Rwa kulszowa

- Rwa udowa

- Dyskopatia

- Uciski na korzenie nerwowe

- Stenoza kanału kręgowego

- Miejscowe bóle kręgosłupa

- Bóle kręgosłupa z promieniowaniem do nogi.

Przed samym zabiegiem zalecamy najpierw konsultację z naszym neurologiem, aby została oceniona zasadność zabiegu oraz możliwość realizacji.

Zabieg najczęściej wykonywany jest w przypadku kiedy możliwości rehabilitacyjne, odpoczynek, oraz doustne leki przeciwzapalne są niewystarczające. Kolejnym wskazaniem jest brak podstaw do wykonania operacji oraz brak możliwości wykonania operacji z racji przeciwwskazań. Kolejną bardzo ważnym wskazaniem jest obawa pacjenta przed operacją – trzeba pamiętać, iż operacja powinna zostać ostatecznością, kiedy to wszystkie inne metody nie dają rezultatów.

Skuteczność oraz działanie blokady kręgosłupa:

Zabieg sam w sobie jest wysoce skuteczny, jednak wszystko jest zależne od kilku czynników, w tym zaawansowaniu procesu chorobowego kręgosłupa. Należy pamiętać, że zabieg przynosi bardzo szybką ulgę w dolegliwościach, zwiększa zakres ruchomości kręgosłupa, ale kolejnym bardzo istotnym punktem powodzenia trwałości zabiegu jest dalsza rehabilitacja kręgosłupa oraz ćwiczenia.

Wszystkie informacje odnośnie rehabilitacji zostaną przekazane na wizycie przy wykonaniu blokady kręgosłupa.

Wykonanie Zabiegu:

Iniekcję blokady kręgosłupa wykonujemy na leżąco. Po weryfikacji dokumentacji pacjenta, badaniu USG i określeniu miejsca – wykonujemy iniekcję w znieczulone wcześniej miejsce na skórze i wprowadzamy lek w zmieniony zapalnie obszar. Sam zabieg jest bezbolesny i bardzo bezpieczny. Całość zabiegu jest kontrolowana aparatem USG, a dedykowane igły do blokady zwiększają maksymalnie jej widoczność na monitorze.

Przygotowanie do blokady kręgosłupa:

Zabieg nie wymaga większego przygotowania. W pierwszej kolejności trzeba zebrać całą dokumentację medyczną odnośnie kręgosłupa a następnie umówić się na wizytę do naszego lekarza neurologii. Jedynie parę dni przed wykonaniem iniekcji należy odstawić leki przeciwzakrzepowe.

W razie dodatkowych pytań bądź zapisu na zabieg poniżej przedstawiamy kontakt do nas:

tel: 570-040-055

tel: 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

2 piętro, gab. Nr 214

Gdańsk Aleja Grunwaldzka 303 E

Warszawa ul. Żeromskiego 55/67

(placówka Znajoma klinika)

tel: 570-040-055

tel : 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

www.dobradiagnostyka.com.pl

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

Mail: dobradiagnostyka@gmail.com

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka