Krioterapia miejscowa

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa to leczenie zimnem poprzez obniżanie temperatury tkanek. Miejscowe leczenie zimnem prowadzić ma do obniżenia temperatury skóry, a także położonych głębiej tkanek. W zabiegu krioterapii miejscowej wykorzystywany jest czynnik oziębiający o temperaturze niższej od tzw. strefy komfortu cieplnego skóry w wyniku czego dochodzi do odczynu ustroju, adekwatnego do różnicy pomiędzy temperaturą organizmu a temperaturą zastosowanego bodźca oziębiającego. Pod wpływem działania miejscowego zimna następuje skurcz naczyń skóry i tkanki podskórnej. W następstwie tej reakcji dochodzi do odpływu krwi do głębiej umiejscowionych tkanek. Zwiększa się w rezultacie przepływ krwi przez duże naczynia krwionośne. Następuje również wzrost ciśnienia krwi oraz napięcia mięśniowego. W dalszym etapie pojawia się reakcja odwrotna, tj. naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać, ciśnienie krwi maleje, a napięcie mięśni ustępuje. Krioterapia miejscowa wywołuje efekt rozluźniający, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy, a także prowadzi do redukcji bólu.

Przeciwskazania do krioterapii miejscowej

Stymulujące zabiegi krioterapii miejscowej przynoszą wiele korzyści dla organizmu, nie można jednak pomijać przeciwwskazań do leczenia zimnem, do których należą m.in.:

  • nadwrażliwość na zimno,
  • wyniszczenie i osłabienie organizmu,
  • choroby pęcherza moczowego i nerek,
  • choroby serca i układu krążenia,
  • choroby dróg oddechowych,
  • zespół Sudecka,
  • zespół Raynauda.

Krioterapia miejscowa w gabinecie Dobra Diagnostyka w Gdańsku wykonywana jest na podstawie zlecenia lekarskiego, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz w oparciu o wyniki niezbędnych badań. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel.

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

2 piętro, gab. Nr 214

Gdańsk Aleja Grunwaldzka 303 E

Warszawa ul. Żeromskiego 55/67

(placówka Znajoma klinika)

tel: 570-040-055

tel : 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

www.dobradiagnostyka.com.pl

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka