menu

Miastenia

Jesteś tutaj: Informacje / Miastenia

Miastenia to zaburzenia we współpracy nerwów z mięśniami. Blokowanie impulsów nerwowych powoduje osłabienie, a nawet zanik pracy niektórych mięśni.

Pierwszymi objawami miastenii mogą być problemy z podnoszeniem powieki jednego, a potem drugiego oka. Pozostają one lekko opadnięte i chory sprawia wtedy wrażenie, jakby był senny. Postępująca choroba atakuje kolejne mięśnie twarzy – czoło staje się wygładzone, usta na wpół otwarte, pojawiają się zaburzenia mowy. Chory odczuwa ogólne osłabienie. W skrajnych przypadkach kłopoty z mięśniami prowadzą do kłopotów z oddychaniem.

Diagnoza miastenii

Miastenia należy do chorób dobrze rozpoznanych i można jej skutecznie przeciwdziałać. Warunkiem jest dobra diagnoza i odróżnienie jej od innych schorzeń.

Badania obejmują sprawdzanie siły mięśniowej, męczliwości mięśni oraz ich pobudliwość, czyli występowania skurczu mięśni po elektrycznej stymulacji nerwów. Precyzyjne badania są możliwe przy zastosowaniu nowoczesnych urządzeń medycznych. Nasza poradnia jest doskonale przygotowana do prowadzenia takich badań.

Dzięki wynikom, które otrzymujemy z aparatury lekarz może zastosować skuteczną terapię. W jej wyniku powraca dawna sprawność mięśni, a nerwy znowu właściwie komunikacją się z nerwami. Zapraszamy na badania do gabinetów Dobrej Diagnostyki w Gdańsku i Gdyni. Umawiamy wizyty w krótkich terminach.

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka