menu

Badania EEG dla dzieci i dorosłych

Jesteś tutaj: EEG

REJESTRACJA TELEFONICZNA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 7:30 - 18:00 POD NR 570-040-055.

CENNIK

Badanie EEG, czyli elektroencefalogram  to badanie czynności bioelektrycznej mózgu. Jest ono całkowicie bezpieczne, nieszkodliwe dla zdrowia i niebolesne. U dzieci jest również możliwość wykonania go w trakcie snu. Służy ono do diagnozowania przyczyn zaburzeń pracy układu nerwowego. W jego wyniku powstaje zapis fal mózgowych, które są oceniane przez lekarza pod kątem zgodności z obowiązującymi normami. Badanie głowy EEG jest możliwe w naszych gabinetach w Gdyni i Gdańsku bez skierowania lekarza.

Badanie głowy EEG u dzieci i dorosłych
- Gdańsk, Gdynia

Jeśli chodzi o badanie głowy EEG u dzieci, to nie ma ograniczeń wiekowych. Może być ono zrobione nawet u noworodka. W przypadku najmłodszych pacjentów wykonywane jest w trakcie snu i trwa 1 godzinę. U kilkulatków oraz młodzieży, w zależności od potrzeby, wizyta trwa minimum 20 minut. Podobny czas potrzebny jest, aby wykonać poprawne badanie głowy osoby dorosłej. W trosce o poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza maluszków, mogą im towarzyszyć rodzice lub opiekunowie.

Nad poprawnością zapisu bioelektrycznej aktywności mózgu czuwa technik. W naszych gabinetach w Gdyni i Gdańsku elektroencefalografia przeprowadzana jest w przyjaznych dzieciom pomieszczeniach. Istnieje możliwość nagrania obrazu fal mózgowych na nośnik CD. Wyniki badania EEG ocenia lekarz specjalista neurofizjologii, w tym dziecięcej. Cena jest uzależniona od tego, czy badanie jest wykonywane w czuwaniu lub po deprywacji snu.

zdjęcie eeg hosting 5db183045a34b

Elektroencefalografia - wskazania do badania

Do najczęściej spotykanych przyczyn, dla których powinno być wykonane badanie głowy EEG, należą:

 • napady padaczkowe i drgawki,
 • stany pourazowe czaszki oraz poudarowe,
 • różnego rodzaju bóle głowy oraz zawroty i migreny,
 • przebyte neuroinfekcje,
 • zaburzenia snu i stany lękowe zwłaszcza u dzieci,
 • depresja, ataki agresji,
 • ocena dojrzałości mózgu oraz jego praca,
 • wodogłowie,
 • utrata przytomności,
 • treningi metodą biofeedback EEG,
 • problemy z prawidłowym widzeniem i słyszeniem,
 • nieprawidłowości w obszarze zachowań, emocji oraz koncentracji uwagi.

Poza tym elektroencefalografia zalecana jest osobom, które zajmują się sportami kontaktowymi. Są to m.in. boks, walki, piłka nożna. Zawodnicy uprawiający te dyscypliny są szczególnie narażeni na mikrokrwawienia w mózgu.

Jak przygotować się do badania EEG w Gdańsku i Gdyni?

Przede wszystkim osoba zgłaszająca się na EEG do naszych placówek powinna być wyspana i wypoczęta. Sposób przygotowania do wizyty zależy od typu badania głowy.

Jeśli ma ono być wykonane w czuwaniu, to należy:

 • dzień wcześniej przed zaśnięciem umyć głowę szamponem bez odżywki i dodatkowych środków do pielęgnacji włosów;
 • przed badaniem EEG, zwłaszcza u dziecka, powinno się zadbać o komfort i relaks oraz wykluczyć czynniki stresogenne, np. pobranie krwi czy wizyta u stomatologa;
 • przez 24 godziny unikać spożywania słodyczy, używek, np. kawy, napojów energetycznych, alkoholu;
 • bezpośrednio przed wejściem do gabinetu skorzystać z toalety;
 • na 1–3 godziny przed diagnostyką zjeść lekki posiłek.

Jeśli chodzi o badanie EEG u dzieci we śnie, to powinno się położyć je spać wcześniej niż zwykle i obudzić po upływie 4–8 godzin w zależności od wieku. Gdy pacjent ma już skończone 12 lat, to jest ono robione po nieprzespanej nocy. Natomiast noworodki i niemowlęta należy nakarmić po założeniu czepka z elektrodami.

Osoby dorosłe poddawane elektroencefalografii nie mogą mieć włączonego telefonu komórkowego. Zażywanie leków przed wizytą należy ustalić z lekarzem prowadzącym.

W razie dodatkowych pytań o badanie EEG zapraszamy do kontaktu z naszymi gabinetami w Gdyni i Gdańsku.

W razie szczegółowego przygotowania do badania zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 570-040-055.

Badanie EEG Gdynia

Zapraszamy na Badanie EEG do gabinetu w Gdyni mieszczącego się „SPLS” ŚRÓDMIEŚCIE ul. Armii Krajowej 44 81-366 Gdynia. Badania EEG w Gdyni prosimy rejestrować się telefonicznie w godzinach 8-20.

Badanie EEG Gdańsk

Zapraszamy na badanie EEG do gabinetu w Gdańsku mieszczącego się w Dobrej Diagnostyce, ul. Jaśkowa dolina 16, 80-255 Gdańsk, gabinet nr 1. Badanie EEG w Gdańsku realizujemy po wcześniejszej realizacji telefonicznej. Rejestracja odbywa się telefonicznie w godzinach 8-20.

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka