Leczenie kręgosłupa - Gdynia, Gdańsk

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / Nastawianie kręgosłupa

Nastawianie, leczenie kręgosłupa - Gdynia, Gdańsk, Warszawa

W przychodni Dobra Diagnostyka działającej w Gdańsku, Warszawie i Gdyni zajmujemy się świadczeniem pomocy osobom borykającym się z problemem uporczywego bólu pleców. Wśród realizowanych przez nas zabiegów wymienia się także nastawianie kręgosłupa. Za główny cel wspomnianej czynności uznaje się przywrócenie odpowiedniego ułożenia kręgów względem siebie. Podczas terapii manualnej pacjent ustawia się w zaleconej przez fizjoterapeutę pozycji. Istnieje prawdopodobieństwo, że w wyniku wykonanego przez rehabilitanta gwałtownego pchnięcia wypadnięty wcześniej dysk trafi z powrotem na swoje pierwotne miejsce w szparze międzykręgowej.

Zabiegi nastawiania kręgosłupa zwykle łączymy z masażem tkanek głębokich oraz ćwiczeniami ruchowymi. Przypuszczalnie sprzyja to wzmocnieniu mięśni pleców, a także uzyskaniu efektu lepszego odżywienia i dotlenienia okolic przykręgosłupowych. Czynność ta może doprowadzić również do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Przygotowanie do nastawiania kręgosłupa i zalecenia pozabiegowe

Zanim przystąpimy do nastawiania kręgosłupa, najpierw przeprowadzamy badania diagnostyczne. Mają one na celu znalezienie dokładnego miejsca występowania nieprawidłowości. W zależności od lokalizacji wysuniętego krążka zalecamy chorym przyjęcie konkretnej pozycji ciała (np. jeśli omawiany problem dotyczy odcinka lędźwiowego, układamy pacjenta na leżąco). Następnie dana osoba wykonuje ćwiczenia rozgrzewające celem rozluźnienia stawów. Sam proces nastawiania kręgosłupa trwa jedynie kilka sekund.

Rekonwalescentom po zabiegu zaleca się przede wszystkim odpoczynek. Istotne jest również prowadzenie aktywnego trybu życia przy uwzględnieniu określonych ograniczeń zdrowotnych. Chorzy poddani omówionej terapii manualnej muszą również przestrzegać diety oraz systematycznie wykonywać wskazane przez rehabilitanta ćwiczenia ruchowe.

Nastawianie kręgosłupa – termin i cena

Prowadzona przez nas przychodnia Dobra Diagnostyka czynna jest zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych. Placówka dysponuje różnymi udogodnieniami dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także matek z dziećmi. Na taki zabieg, jak nastawianie kręgosłupa przez fizjoterapeutów z Gdyni, Gdańska albo Warszawy, można zapisać się osobiście lub telefonicznie. Numery kontaktowe do poradni dostępne są na stronie internetowej. Pacjent może sam wybrać najlepiej dopasowany do jego potrzeb termin wizyty.

Cena terapii manualnej ustalana jest indywidualnie z daną osobą. Opłatę za jej przeprowadzenie należy uiścić w formie gotówkowej.

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

2 piętro, gab. Nr 214

Gdańsk Aleja Grunwaldzka 303 E

Warszawa ul. Żeromskiego 55/67

(placówka Znajoma klinika)

tel: 570-040-055

tel : 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

www.dobradiagnostyka.com.pl

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka