Osteoporoza

Jesteś tutaj: Dobra Diagnostyka / Informacje / Osteoporoza

Tylko badania precyzyjnymi urządzeniami pozwalają rozpoznać zagrożenie osteoporozą kości, w czasie gdy można jej jeszcze skutecznie zapobiec. Oferujemy czytelną diagnozę układu kostnego wykonaną najnowocześniejszą aparaturą.

Osteoporoza rozwija się stopniowo i zwykle nie daje objawów. Naturalny proces osłabiania kości zaczyna się już około 30 roku życia. Średnio układ kostny traci ok. 1 proc. swojej masy rocznie. Niestety wiele czynników niebezpiecznie przyspiesza ten proces. Kości stają się wtedy zbyt kruche i łamliwe, a nawet przy niewielkim urazie stosunkowo łatwo o groźne złamania. Tylko dokładny wewnętrzy obraz wykonany przy użyciu odpowiednich urządzeń, pozwala na czas rozpoznać proces odwapnienia kości i podjąć odpowiednie kroki zaradcze.

Jakie są objawy osteoporozy?

Osteoporoza atakuje osoby obu płci, jednakże częściej cierpią na nią kobiety niż mężczyźni. Objawy choroby są zależne od liczby i obszaru złamań. Na przykład złamanie przedniej krawędzi kręgu przebiega bezobjawowo, chory nie uskarża się na ból. Może też przebiegać skąpoobjawowo, wtedy pacjent odczuwać może dyskomfort przy siadaniu lub staniu. Najczęściej jednak początek osteoporozy objawia się ostrym bólem, który pojawia się niespodziewanie, nawet przy wykonywaniu niewielkiego, codziennego wysiłku. Ruchy kręgosłupa są bardzo ograniczone, a ból powiększa się przy kaszlu bądź kichaniu. Złamaniom wywołanym osteoporozą często towarzyszy brak apetytu i wzdęcia.

Badanie procesu osteoporozy

Postępująca osteoporoza nie wiąże się z żadnymi odczuwalnymi dolegliwościami, odbywa się bez bólu. Jedyny jej widoczny objaw, to niewielkie obniżenie wzrostu, które jednak także charakterystyczne jest dla osób starszych.

Dlatego najlepszą metodą zbadania stanu kości jest oznaczenie gęstości mineralnej układu kostnego w specjalistycznych urządzeniach – densytometrach. Wykorzystują one promienie RTG i oznaczają gęstość z precyzją do 1 proc.

W naszych poradniach w Gdyni i Gdańsku dysponujemy odpowiednią aparaturą. Umawiamy wizyty w krótkich terminach. Samo badanie trwa zaledwie kilka minut. Zapraszamy do poradni Dobra Diagnostyka.

Dobra Diagnostyka

Gdynia ul. Armii Krajowej 44

2 piętro, gab. Nr 214

Gdańsk Aleja Grunwaldzka 303 E

Warszawa ul. Żeromskiego 55/67

(placówka Znajoma klinika)

tel: 570-040-055

tel : 58-558-81-39

tel: 570-400-665

tel: 799-361-002

www.dobradiagnostyka.com.pl

www.dobradiagnostyka.pl

www.hydrodekompresja.pl

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka