menu

Osteoporoza

Jesteś tutaj: Informacje / Osteoporoza

Tylko badania precyzyjnymi urządzeniami pozwalają rozpoznać zagrożenie osteoporozą kości, w czasie gdy można jej jeszcze skutecznie zapobiec. Oferujemy czytelną diagnozę układu kostnego wykonaną najnowocześniejszą aparaturą.

Osteoporoza rozwija się stopniowo i zwykle nie daje objawów. Naturalny proces osłabiania kości zaczyna się już około 30 roku życia. Średnio układ kostny traci ok. 1 proc. swojej masy rocznie. Niestety wiele czynników niebezpiecznie przyspiesza ten proces. Kości stają się wtedy zbyt kruche i łamliwe, a nawet przy niewielkim urazie stosunkowo łatwo o groźne złamania. Tylko dokładny wewnętrzy obraz wykonany przy użyciu odpowiednich urządzeń, pozwala na czas rozpoznać proces odwapnienia kości i podjąć odpowiednie kroki zaradcze.

Badanie procesu osteoporozy

Postępująca osteoporoza nie wiąże się z żadnymi odczuwalnymi dolegliwościami, odbywa się bez bólu. Jedyny jej widoczny objaw, to niewielkie obniżenie wzrostu, które jednak także charakterystyczne jest dla osób starszych.

Dlatego najlepszą metodą zbadania stanu kości jest oznaczenie gęstości mineralnej układu kostnego w specjalistycznych urządzeniach – densytometrach. Wykorzystują one promienie RTG i oznaczają gęstość z precyzją do 1 proc.

W naszych poradniach w Gdyni i Gdańsku dysponujemy odpowiednią aparaturą. Umawiamy wizyty w krótkich terminach. Samo badanie trwa zaledwie kilka minut. Zapraszamy do poradni Dobra Diagnostyka.

Rejestracja na badanie

W razie utrudnienia połączenia telefonicznego z naszą rejestracją (570-040-055), zachęcamy do komunikacji poprzez email.
Prosimy o wysłanie wiadomości na adres: dobradiagnostyka@gmail.com.

W wiadomości prosimy o podanie:

Na wiadomości odpowiadamy bardzo sprawnie - telefonicznie/mailowo
Pozdrawiamy Dobra Diagnostyka